Впровадження елементів дуальної освіти в НЦПО

2020-2021 навчальний рік

2019-2020 навчальний рік

Серпень

1. Проведено два засідання робочої групи з впровадження елементів дуальної форми навчання з професії «Токар».
  2. Розроблено та погоджено експериментальний робочий навчальний план  з врахуванням пропозиції роботодавця.
  3. Уклали угоду з ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ» про наміри щодо запровадження дуальної форми підготовки кваліфікованих робітників з професії «Токар»
  4. На сайті НЦПО створено сторінку  «Дуальна система освіти»
  5. Проведено круглий стіл  з питань розвитку соціального діалогу з представниками підприємств замовниками кадрів на якому було приділено увагу підготовці професійних робітничих кадрів за дуальною системою та заохочення роботодавців в створенні нових робочих місць.

ЛИСТОПАД

Проходить третій місяць навчання в НЦПО. Учні групи Т 18 1/11 з професії «Токар»  оволоділи навиками обробки конічних та фасонних поверхонь різними способами, навчилися підбирати ріжучий та контрольно-вимірювальний інструмент. Ознайомилися з відомостями про технологічний процес та його основними елементами, видами заготовок деталі та припусками на їх обробку. Призначенням та змістом операційних та маршрутних карт. Учні відпрацювали прийоми та закріпили навики, навчилися самостійно організовувати свою роботу та виховувати культуру праці, вимогливе і принципове ставлення до виконання правил охорони праці.

ГРУДЕНЬ

Закінчується перший семестр навчання в НЦПО. Учні групи Т18 1/11 з професії «Токар» з задоволенням майже повністю оволоділи матеріалом за 2 розряд, закріпили теоретичний матеріал виробничим навчанням на підприємствах: ТОВ«Інтерпайп Ніко Тьюб», ПрАТ «Нікопольський ремонтний завод» та  ТОВ «ВО«Оскар». Учні оволоділи таким матеріалом: Безпека праці та пожежна безпека в майстернях, ознайомилися з будовою та класифікацією токарного верстата та ріжучого і вимірювального інструмента, загальними відомостями про технологічний процес обробки деталі, навчилися оброблювати зовнішні циліндричні і плоскі торцеві поверхні, циліндричні отвори, конічні та фасонні поверхні, нарізати кріпильну різьбу.

Учні засвоїли прийоми, закріпили вміння, навчились  самостійно керувати токарним верстатом, закріпляти та заточувати різальний інструмент, користуватися вимірювальним інструментом. Виховали навички раціональної організації робочого місця.

СІЧЕНЬ

Розпочався ІІ семестр навчання В НЦПО. Учні групи Т18 1/11 з професії «Токар» закінчили виробниче навчання 2-го розряду та здали комплексно - кваліфікаційне завдання (кваліфікація: «Токар») 2-го розряду. Учні перейшли до постійної виробничої практики на підприємствах ТОВ «Інтерпайп Ніко Тьюб», ПрАТ «Нікопольський ремонтний завод» та  ТОВ «ВО«Оскар», де вони закріплять засвоєні знання 2-го розряду на практиці.

БЕРЕЗЕНЬ

Учні групи Т 18 1/11 з професії «Токар» закріплять свої знання та навики     2-горозряду  проходячи  практику на підприємствах: ТОВ«Інтерпайп Ніко Тьюб», ПрАТ «Нікопольський ремонтний завод» та  ТОВ «ВО«Оскар». За 203 години практики  учні  виконували токарну обробку оправок, штирів, гвинтів різцетримача, рукоятки воротка, штифти, шайби, заглушки, гвинти М24, М20, відкидні гвинти. Вдосконалили:дотримуватися вимог і правил охорони праці при механічній обробці деталі, раціонально організовувати  технологічну послідовність обробки, складати операційної карти, налагоджувати  верстат на обробку деталі за кресленнями та заводськими картами, заточувати  ріжучий  інструмент.

КВІТЕНЬ

В квітні  учні гр. Т18 1/11  закінчили теоретичне та виробниче  навчання за програмою «Токар 3-го розряду»  на підприємствах міста.

30.04.19р. здали комплексно кваліфікаційний залік на отримання 3-го розряду та приступили до виробничої практики на підприємствах ТОВ«Інтерпайп Ніко Тьюб», ПрАТ «Нікопольський ремонтний завод».