Впровадження елементів дуальної освіти в НЦПО

Серпень

1. Проведено два засідання робочої групи з впровадження елементів дуальної форми навчання з професії «Токар».
  2. Розроблено та погоджено експериментальний робочий навчальний план  з врахуванням пропозиції роботодавця.
  3. Уклали угоду з ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ» про наміри щодо запровадження дуальної форми підготовки кваліфікованих робітників з професії «Токар»
  4. На сайті НЦПО створено сторінку  «Дуальна система освіти»
  5. Проведено круглий стіл  з питань розвитку соціального діалогу з представниками підприємств замовниками кадрів на якому було приділено увагу підготовці професійних робітничих кадрів за дуальною системою та заохочення роботодавців в створенні нових робочих місць.

ВЕРЕсЕНЬ

Учні групи Т18 1/11 з професії «Токар» в цьому році приступили до навчання за новою дуальною системою. Доки навчальний заклад  заключав договори з підприємствами ТОВ«Інтерпайп Ніко Тьюб» та ТОВ «ВО«Оскар» учні приступили до теоретичного  та виробничого навчання в навчальному закладі. Ознайомилися з охороною праці та правилами безпеки в навчальній майстерні. Розкрили сутність токарної обробки. Вивчили будову токарного верстата 1К62. Навчилися закріплювати заготовку у патроні,  встановлювати передні та задні центри,керувати супортом, його призначенням і складовими частинами, розрізняти ріжучі інструменти, установлювати різець у різцетримачі, користуватися лімбом.

В учнів сформувались початкові професійні поняття, вміння та навички для подальшого оволодіння токарної справи.

ЖОВТЕНЬ

«Нікопольський центр професійної освіти» заключив договори за дуальною формою навчання учнів з професії «Токар» з підприємствами ТОВ«Інтерпайп Ніко Тьюб», ПрАТ «Нікопольський ремонтний завод» та  ТОВ «ВО«Оскар». Учні групи Т18 1/11 з професії «Токар» пройшли медичний огляд і приступили до навчання та практики на підприємствах.

Учні навчилися обточувати з ручною та механічною подачею гладкі циліндричні деталі, що закріплені в трикулачковому патроні, налаштовувати верстат на обробку гладких циліндричних поверхонь, оброблювати ступінчасті вали та контролювати довжини уступів, застосовувати змащувально-охолоджені рідини. Ознайомилися з стружкоутворенням та режимами різання.

Учні відпрацювали прийоми, закріпили вміння, розвивали  самостійність навичкам керування токарним верстатом. Виховали акуратність, принципове та вимогливе ставлення до виконання правил охорони праці.

ЛИСТОПАД

Проходить третій місяць навчання в НЦПО. Учні групи Т 18 1/11 з професії «Токар»  оволоділи навиками обробки конічних та фасонних поверхонь різними способами, навчилися підбирати ріжучий та контрольно-вимірювальний інструмент. Ознайомилися з відомостями про технологічний процес та його основними елементами, видами заготовок деталі та припусками на їх обробку. Призначенням та змістом операційних та маршрутних карт. Учні відпрацювали прийоми та закріпили навики, навчилися самостійно організовувати свою роботу та виховувати культуру праці, вимогливе і принципове ставлення до виконання правил охорони праці.

СІЧЕНЬ

ЛЮТИЙ