Нікопольський центр професійної освіти


запомнить

 



Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Національна дитяча гаряча лінія
гості на сайті

Методична робота

  

     Методична робота у НЦПО —це систематична колективна та індивідуальна діяльність інженерно-педагогічних працівників, спрямована на підвищення їх науково-теоретичного, загальнокультурного рівня, психолого-педагогічної підготовки та професійної майстерності. Вона сприяє творчим пошукам викладачів і майстрів виробничого навчання в центрі. Основним змістом методичної роботи в є: 
• оволодіння методологічними і теоретичними основами спеціальностей металургійного виробництва і громадського харчування, сучасними досягненнями педагогіки і психології, методики викладання; 
• систематичне вивчення і аналіз навчальних планів, програм, інструктивних матеріалів, методичних рекомендацій з питань проведення сучасного уроку, консультацій, позаурочної роботи; 
• різноманітність форм і методів роботи з головами методичних комісій; 
• розвиток ініціативи і творчості викладачів і майстрів виробничого навчання; 
• вивчення та аналіз стану викладання рівня і якості знань, умінь, практичних навичок і вихованості учнів, виявлення труднощів у засвоєнні ними програмного матеріалу; 
• підготовка і проведення заходів, спрямованих на вдосконалення навчально-виховного процесу; 
• надання практичної допомоги інженерно-педагогічним працівникам у вирішенні актуальних проблем навчання; 
• удосконалення інформаційного забезпечення про досвід викладачів-новаторів; 
• оцінка результатів методичної роботи інженерно-педагогічних працівників за кінцевими результатами.
 

Традиційними формами методичної роботи центру є: 
  • інструктивно-методичні наради; 
  • педагогічні ради; 
  • семінари-практикуми; 
  • методичні виставки; відкриті уроки; 
  • індивідуальні методичні консультації; 
  • конкурси професійної майстерності; 
  • школа молодого майстра виробничого навчання; 
  • школа молодого викладача; педагогічні читання. 

Використовуються і нетрадиційні форми методичної роботи: 
  •  проблемний стіл; 
  •  методичний діалог; 
  •  ярмарок ідей і знахідок;
  •  клуб творчих педагогів; 
  •  науково-практичні конференції. 

 
     У системі методичної роботи враховано індивідуальні та колективні форми роботи.

      Колективні форми роботи використовуються з метою вироблення єдиного підходу до вирішення певних проблем, обговорення актуальних питань організації навчально-виховного процесу, аналізу результатів колективної діяльності, вивчення і поширення кращого педагогічного досвіду, науково-технічної та педагогічної інформації. Через такі форми роботи реалізується весь комплекс завдань підвищення кваліфікації, педагогічної майстерності та професійної компетентності кожного інженерно-педагогічного працівника. З метою вдосконалення змісту навчання та виховання, вдосконалення методичної підготовки, готовності педагогічного колективу до розробки й оновлення нововведень, чіткого розподілу функціональних обов’язків між учасниками інноваційних процесів, усі викладачі та майстри виробничого навчання об’єднанні в методичні комісії, які створені за напрямками діяльності.

 

 

 

« Інноватика  та використання інформаційних технологій на уроках»

 

 

На протязі листопада та грудня викладачі центру, що атестуються,  проводили відкриті уроки, позакласні та виховні заходи.

 

9 січня пройшов круглий стіл на тему «Інноватика  та використання інформаційних технологій на уроках загальноосвітніх та спецдисциплін»

Мета проведення:

·        Обмін досвідом;

·        Пошук найраціональніших шляхів розв’язання освітніх проблем;

·        Узагальнення ідей та думок стосовно інноватики в навчанні.

Червоною лінією що об’єднала всіх виступаючих є зв'язок з життям і  професійною спрямованістю, а також міжпредметний зв'язок.

Есауко О.О. викладач української мови та літератури, спеціаліст вищої категорії презентувала методичний посібник « Українська мова професійного спілкування»

Аксентьєв О.Ю. - викладач фізичного виховання, спеціаліст вищої категорії, презентував методичний посібник на тему «Професійно-прикладна фізична підготовка учнів професійно – технічних навчальних закладів», «Методичні рекомендації щодо комплексів вправ в підготовчій частині уроку»

Росол І.Ф. – викладач спецтехнологій  слюсарів-ремонтників, спеціаліст І категорії, розповів про свій досвід роботи на тему « Креативне навчання для розвитку сучасної особистості» ( інформаційні , телекомунікативні  та інтерактивні технології, тестовий контроль знань, проектна технологія).

Маляренко О.І. – викладач математики, спеціаліст І категорії,  презентувала методичний посібник задач  професійної спрямованісті для професій «Електрогазозварник», «Верстатник широкого профілю», «Кухар», а також розробки  нетрадиційних уроків.

Лакуста Р.В. – викладач спецтехнологій електромонтерів, спеціаліст ІІ категорії, розробив педагогічне портфоліо викладача та власні  розробки  нетрадиційних уроків.

Шестак С.Ю.- викладач інформаційних технологій, спеціаліст ІІ категорії, поділився досвідом роботи на тему « Програмне забезпечення, що використовується для створення електронних посібників». «Програма для проведення тестування знань учнів», а також аналіз програм  забезпечення для електронної звітності в бухгалтерському обліку.

Шевцова Н.О. - викладач української мови та літератури, спеціаліст ІІ категорії, представила свій досвід, зокрема розповіла про інноваційні технології, які застосовує на уроках, та результативність їх використання. Найбільш зацікавило колег те, ще кожна дитина може бути учасником творчого процесу, головне зацікавити її в цьому.

Лисенко М.М. – викладач англійської мови, спеціаліст, розповіла учасникам круглого столу про розробку свого «Термінологічно - ілюстрованого словника з англійської мови для кухарів».  Поділилася новою інформацією з вебінарів «Безпаперова школа. Хмарні технології» та «Рефлексія чи рефлексія? Необхідність чи формальність? та практичними парадами , які отримала під час навчання в Дистанційній академії