Підсумки тижня вшанування Т.Г. Шевченка

23 бер. 2018
Підсумки

«Всесвітня велич Кобзаря»

Перші березневі дні на нашій землі пов’язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, його славою, його духом, його мудрістю, його любов’ю до України.

З 12 березня в НЦПО проходить тиждень вшанування Т. Г. Шевченка. Діє виставка «Всесвітня велич Кобзаря».В усіх групах проведено інформаційні години «Невідомі сторінки Тараса Шевченка».

Учні центру взяли активну участь у міському конкурсі – турнірі знавців «Генія слова». Дитяча бібліотека, філія №4, гостинно зустріла студентську молодь в своєму ошатному приміщенні. Представники Студентської Свободи провели захоплюючу вікторину для розумних, кмітливих та обізнаних «шевченкознавців». Змагалися команди Дніпропетровського державного аграрного університету, Нікопольського технікуму Національної металургійної академії України та Нікопольського центру професійної освіти. Почесне ІІ місце посіла команда НЦПО.

Учні І курсу переглянули відеофільми «Шевченко і світ», «Мистецька спадщина Т. Г. Шевченка».

Хочу ще!, Фома та гурт «Мандри» - розкрили пісенний світ поезій Кобзаря. Слухачі по іншому оцінили зміст відомих віршів.

Слово безсмертного Кобзаря і досі вражає серця людей образністю, мудрістю, силою віри у майбутнє України. Вірші, уривки з поем емоційно звучали на цьому тижні від декламаторів поезій Т.Шевченка. У конкурсі читців взяли участь учні І та ІІ курсу, а також майстри НЦПО. Найкраще передали глибину Шевченкового слова, артистично і пристрасно відобразили настрої ліричних героїв: Галина Василівна Олійник, Ситникова Валерія Володимирівна, Оніка Оксана Борисівна. Найактивнішими знавцями серед учнів були групи Вт 17 1/9 та В 16 1/9.

Шевченківський тиждень пройшов на високому рівні. Усі заплановані заходи було проведено вчасно і результативно. Учні із задоволенням брали участь у роботі та показали добрі знання із життєвого і творчого шляху Тараса Шевченка.

Таким чином, творчість Т. Шевченка є імпульсом до розуміння суті української історії, життя народу. Із упевненістю можна говорити, що «Шевченко виступає сьогодні духовним будівничим нашої держави», через сприйняття поетової спадщини народ України «національно самостверджується, морально зміцнюється, духовно очищується».