Генетичі основи селекції організмів

2 бер. 2018
Відкритий урок з біології

28 лютого відбувся відкритий урок з біології на тему "Генетичні основи селекції організмів" з елементами відеоскрайбінгу (презентація в Power Point) в групі В 16 1/9, який провела викладач біології та екології Картишкіна-Шостак О.М.

На уроці учні ознайомились з поняттями "селекція", "гібридизація", "імбридинг", "аутбридинг", "сорт", "порода", "штам"; з класичними методами селекції, із можливостями, які дає селекція людству. Було розкрито завдання селекції та дано уявлення про центри походження й різноманітності культурних рослин та райони одомашнення й походження порід домашніх тваринза допомогою презентації Power Point.

Тему уроку було розкрито за допомогою ребусів. Учні створювали з селекційних понять асоціативний кущ та працювали в парах. Підсумком уроку були інтерактивні ігри "Чий предок?" (учні по черзі виймали зі скриньки дрібних гумових тварин та називали його предка, отримували його в подарунок) та "Вгадай" (виймали справжні овочі та фрукти й називали центр  походження рослини, отримували їх у подарунок).