Нікопольський центр професійної освіти


запомнить

 



Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Національна дитяча гаряча лінія
гості на сайті

Звіт директора

ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ

 директора  державного професійно-технічного навчального закладу «Нікопольський центр професійної освіти»

ШЕПОТЬКА ОЛЕКСАНДРА ВІКТОРОВИЧА

за 2013-2018 рр.

 

У своїй діяльності Шепотько О.В. керується Статутом центру, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора ПТНЗ, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника ПТНЗ.

За звітний період педагогічним колективом центру під особистим керівництвом директора Шепотька О.В. було виконано основні завдання, сплановані як вектори розвитку колективу на 2013–2018 н.р.:

  • здійснювалась активна робота щодо інноваційного розвитку процесу підготовки кваліфікованих робітників;
  • у 2014 році розроблено стандарт ПТО на основі ключових компетентностей, соціально значущих та професійних якостей учнів ПТНЗ з професії «Вальцювальник стана холодного прокату труб»;
  • забезпечено гнучку взаємодію НЦПО з роботодавцями (в розрізі необхідних професій, практичної підготовки, особистісних якостей учнів тощо) на основі створення єдиного інформаційного середовища за пропозицією і попитом на регіональному ринку праці відповідно до Порядку формування державного замовлення на підготовку робітничих кадрів;
  • забезпечено виконання керівним складом НЦПО (директор, заступники директора, головний бухгалтер, старший майстер, голови методичних комісій) основних функцій управління: контрольної, аналітичної, корекційної з метою своєчасного оцінювання змін в навчально-виробничому процесі, прогнозування напрямків його розвитку, своєчасного приймання оптимальних рішень;
  • здійснено інтенсивне  використання  сучасних  технічних засобів  навчання,

інформаційно-телекомунікаційних технологій у навчальному процесі;

  • розбудовано  різнорівневу  систему  учнівського  самоврядування,  з  метою    

формування     соціально     активних    особистостей,     залучення     творчо    

обдарованихних учнів  до науково-дослідницької роботи.

Навчальний заклад в 2012 році успішно атестовано і  має ліцензії на всі професії, за якими ведеться підготовка учнів та слухачів. У 2017 році переоформлено ліцензію на безстрокову: наказ МОН України від 31.03.2017 № 66-л (переоформлення).

Співпраця з роботодавцями: У 2017 році на замовлення роботодавців проліцензовано дві професії «Пресувальник гарячих труб», «Клеймувальник гарячого металу (трубне виробництво).

Підготовка кваліфікованих робітників в НЦПО ведется в основному для  металургійного   профілю.   Основними    замовниками    кадрів   є    підприємства

м. Нікополя, які утворилися на базі Нікопольського Південнотрубного заводу: ПрАТ «СЕНТРАВІС ПРОДАКШН ЮКРЕЙН», ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ», ПрАТ «Енергоресурси», ТОВ ВНЦ «Трубосталь», ЗАТ «Нікопольський ремонтний завод», ТОВ «ВСМПО ТИТАН УКРАЇНА», ПАТ «Нікопольський кранобудівний завод»,  ЗАТ «Нікопольський завод технологічного оснащення».

             

В рамках програми соціального партнерства з ПрАТ «СЕНТРАВІС ПРОДАКШН ЮКРЕЙН» в НЦПО було відкрито:

Майстерню вальцювальників стана холодного прокату труб

 

 

КАБІНЕТ СПЕЦТЕХНОЛОГІЇ за професією

«ПРЕСУВАЛЬНИК ГАРЯЧИХ ТРУБ. КЛЕЙМУВАЛЬНИК ГАРЯЧОГО МЕТАЛУ»

КАБІНЕТ СПЕЦТЕХНОЛОГІЇ за професією

«ВАЛЬЦЮВАЛЬНИК СТАНА ХПТ»

 

Аналіз виконання регіонального замовлення

 Всі учні Центру навчаються на підставі угод, узгоджених між навчальним закладом і підприємствами-замовниками робітничих кадрів (що сприяє їх працевлаштуванню) та за угодами з фізичними та юридичними особами. В навчальний заклад приймається молодь на основі базової загальної середньої освіти  з    3-х річним терміном навчання з одержанням повної загальної середньої освіти (86%) та молодь на базі  повної загальної середньої освіти  з одно- та півторарічним терміном навчання (14 %).

Протягом підзвітного періоду план прийому за державним замовленням  у 2013-2018 роках  виконувався на 96 %.

 

За звітний період випущено 987 учнів:

- 92% з яких працевлаштовано на підприємства міста тарегіону,

- 6% продовжили навчання,

- 2% з різних причин відмовились від працевлаштування (служба в армії, декретна відпустка, зміна місця проживання).

Закріплення  випускників центру на першому робочому місці складає 85%.

 

 Державний навчальний заклад «Нікопольський центр професійної освіти» співпрацює з Нікопольським міськрайонним центром зайнятості.  З числа безробітних працівників за професіями металургійного напрямку та професією «Кухар» перенавчено 328 осіб. З числа незайнятого населення  за направленням міськрайонного центру зайнятості з наступним працевлаштуванням 151 працюючий робітник підвищив свою кваліфікацію на базі нашого навчального закладу без відриву від виробництва.

 

 На високому рівні проходить  захист дипломних робіт випускників (Державна кваліфікаційна атестація). За останні п’ять років збільшилась кількість позитивних відгуків членів комісії та голови комісії  – представників підприємств-замовників кадрів – щодо якості підготовки Центром молодих робітничих кадрів.  За підзвітний період прослідковується тенденція щодо покращення якості освіти, яка надається в Центрі: на 8% зросла якість ДКА, успішність зросла на 2,4%, на 5,3 % зменшилась кількість пропущених годин без поважних причин.

Учні працюють на робочих місцях  на підприєствах міста відповідно до здобутої кваліфікації.  Навчально-виробничі майстерні в Центрі завантажені на 100%. Навчання направлено на виготовлення корисної продукції з наступною її реалізацією. План виробничої діяльності щороку виконується на 100 %

 

 В  НЦПО щороку  навчається 25-30 сиріт. Всі періодично отримують матеріальну допомогу на придбання одягу. В молодіжному готелі проживає 80 учнів. Для мешканців готелю організована цілодобово гаряча  вода. Для сиріт придбано столовий посуд, ковдри, спортивний інвентар.  Для проведення свят та урочистостей в актову залу училища придбано DVD-програвач, музичний центр, мікшерний пульт, мікрофони.

 

В центрі діє певна система методичної роботи, її сітка створена на педагогічно-діагностичній основі. Методична робота спрямована на розвиток творчого потенціалу, підвищення професійної майстерності педпрацівників, на реалізацію творчого підходу в роботі, вибір нових методів, засобів та способів навчання. В центрі організовано наставництво (в НЦПО діють Школа молодого викладача «Шлях до майстерності» та Школа молодого майстра «Професіонал»), взаємовідвідування уроків. Плідно працює Школа передового педагогічного досвіду «Пошук», учасниками якої вивчаються і впроваджуються передові педагогічні та сучасні виробничі технології, розробляються комплекси методичного і дидактичного забезпечення навчання, аналізується стан і результати начання і виховання.

Засідання Школи передового педагогічного досвіду «Пошук»

Активно й результативно працюють три творчі групи, створені для підготовки конкурсних робіт на Міжнародні та Всеукраїнські виставки, регіогальні конкурси та огляди. В організації науково-методичної роботи з педагогічними кадрами змістовно і результативно працює методичний кабінет, в якому сконцентровані нормативні документи, матеріали з досвіду роботи кожного педпрацівника, матеріали діяльності методичних комісій.  

 

Методичний кабінет НЦПО

 

У відповідності до плану роботи НЦПО щорічно проводяться заплановані педагогічні ради, навчально-практичні семінари і конференції, педагогічні читання. Відповідно до регламенту роботи, систематично проводяться засідання методичної ради та  восьми методичних комісій, конкурси-огляди методичних розробок, конкурси педагогічної майстерності, Єдиний методичний день.

Педагогічні працівники центру є активними учасниками обласних семінарів та Всеукраїнських вебінарів з питань педагогіки та освіти, майстер-класів, відеоконсультувань, Всеукраїнських науково-практичних конференцій, методичних естафет, педагогічних пректів, дистанційних курсів, педагогічних марафонів, Міжнародних та Всеукраїнських інтернет-конкурсів (н-д: «Геліантус – учитель», «Соняшник – учитель»)  

Викладачі центру та майстри в/н постійно публікують свої методичні напрацювання в професійних журналах та на освітніх сайтах (журнал «Профтехосвіта», освітній проект «На урок», учительський журнал on-lain, методичний портал, сайт «Освіта», сайт «Методична скарбниця», сайт видавництва «Шкільний світ», освітній майданчик.

Учні центру є активними учасниками різноманітних обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів: з математики «Кенгуру», з фізики «Левеня», з українознавства «Патріот» та «Соняшник», зі світової літератури «Sanflower», з історії «Лелека», з англійської мови «Гринвіч», інтерактивного конкурсу «Колосок», Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На урок» з біології, конкурсу юних дослідників «Кристал». Загалом учні центру беруть участь у 19 Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах.

 

Протягом звітнього періоду педагогічний колектив НЦПО домігся вагомих успіхів:

- III місце  у II етапі (обласний) Всеукраїнської олімпіади з математики (2013)

- Переможці XV Всеукраїнського відкритого конкурсу молодих учених та енергетиків «Молодь – енергетиці України 2015».

- Дипломанти I етапу Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України» у 2015 році, номінація «Екологія та ресурсозбереження».

- ІІІ місце – Обласний віртуальний конкурс фотографії «Я і моя професія». Номінація «Усмішка робітника».(2015)

- ІІІ місце – Обласний віртуальний конкурс фотографії «Я і моя професія». Номінація «Ексклюзивний кадр на робочому місці» (2015)

- Переможці обласного конкурсу творчих робіт з Web-дизайну серед учнівської молоді ПТНЗ (2016)

- ІІІ місце у XVII Міжнародному конкурсі з української мови ім. П .Яцика (2017)

- Переможці обласного конкурсу «Віртуальний методичний кабінет» (2018)

- ІІI місце у Всеукраїнському  конкурсі фаховой майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «Електрогазозварник ручного зварювання» (2018)

- ІІІ місце в МАН Юніор «Дослідник» в номінації «Екологія»

- ІI місце в обласному конкурсі з інформаційних технологій «Мікроша»

 - І місце в обласному конкурсі з WEB-дизайну

 

 

В підзвітний період в НЦПО постійно велася і ведеться кропітка робота по збереженню і поповненню матеріально-технічної бази для повноцінного проведення навчально-виробничого та навчально-виховного процесу. За цей час придбано і встановлено 11 водонагрівачів для забезпечення гарячою водою молодіжного готелю, їдальні, навчального корпусу та  навчальних майстерень. Замінено 13 вікон на металопластикові пакети для збереження тепла в навчальних аудиторіях, з метою енергозбереження та естетичного вигляду  встановлено нові пластикові двері з тамбуром на центральному вході в центр. Всі металеві труби подачі холодної та гарячої води в усіх будівлях центру: навчальний корпус, їдальня, молодіжний готель, майстерні замінено на металопластикові (каналізація, теплопостачання, водопостачання). Замінено сміттєві баки, внутрішній дворик облагороджений вісьма лавками та квітниковою аркою. Огороджено весь периметр території центру, виготовлено 40 секцій металевого паркану. Упорядковано місце для металевої стружки. У 2017 році було установлено на території центру модульну кательню, яка знаходиться на балансі міста Нікополя.

 

 

Дах молодіжного готелю та майстерень, спортзалу відремонтовано і покрито сучасним єврорубіроїдом. В молодіжному готелі виконали повну заміну електропроводки з заміною світильників (з енергозберігаючими лампочками). Для виконання поточних ремонтів та підтримання будівель та території в належному стані були придбані такі інструменти та обладнання: перфоратори, електродрилі, тример-коси, шуруповерти, зварювальні апарати: інвекторний та напівавтомат, професійний стругальний верстат. В молодіжному готелі в 20 жилих  кімнатах зроблено капітальний ремонт з заміною дверей та меблів,  зроблено також ремонт з заміною кахелю в побутовій кімнаті, кухні, умивальній кімнаті, виготовлено 40 табуретів. Для молодіжного готелю придбано: дві пральні машини-автомат, дві мікрохвильові печі, чотири сучасні холодильники, дві  4-х комфорні електроплити, три праски, дві прасувальні дошки.

     

Для забезпечення навчального процесу НЦПО  має навчальний корпус, в якому обладнано 26 навчальних кабінетів та 3 лабораторії і навчально-виробничі майстерні, до складу яких входять 8 майстерень для відпрацювання різних видів робіт та полігон для машиністів крана. Щорічно закуповуються матеріали та інструменти для виробничого навчання, куплено 3 нових газозварювальних апарата в майстерню електрогазозварників.

 

 

Комплексно-методичне забезпечення кабінетів становить від 85 до 92%, лабораторій -  від 75 до 80 %, майстерень - від 84 до 93 %. У кожному кабінеті розроблений паспорт комплексно-методичного забезпечення предмета. Всі кабінети оснащені робочим місцем викладача, робочими місцями учнів, шафами, дошкою, стендами з наочними посібниками. Мають змістовне методичне забезпечення в вигляді підручників, посібників, довідної літератури, плакатів, зразків та інших дидактичних матеріалів. У навчальному процесі використовується сучасний мультимедійний проектор та екран. Всі навчальні приміщення відповідають санітарно-гігієнічним вимогам та правилам пожежної безпеки.

 

Використання інформаційно-комунікативних технологій у навчально- виховному процесі

У навчальному закладі 68 комп’ютерів, з них придбано у 2017 році – 17 ком’пютерів,  задіяні в навчальному процесі 40 (10 учнів на один комп’ютер). В центрі працює 3 комп’ютерних класи. До мережі Internet під’єднано 68 комп’ютерів. Тільки за останні п’ять  років центром придбано  2 мультимедійні проектори, 2 ноутбукки, у 8 кабінетах встановлено вертикальні жалюзі та кондиціонери.   Державний навчальний заклад «Нікопольський центр професійно» має свій сайт, на веб-сторінці якого розміщено візитку центра,  нформацію про історію створення закладу, педагогічний колектив, навчально- виробничу та методичну роботу тощо. Також на ньому можна отримати повну інформацію про спеціальності, умови вступу, ознайомитися з новинами та останніми подіями закладу.

 

    В НЦПО сформована система виховної роботи, яка спрямована на патріотичне і національне виховання, військово-патріотичне та фізичне виховання, художньо-естетичних смаків, попередження правопорушень, професійну адаптацію.  Виховна робота педагогічного колективу центру підпорядкована проблемній темі  "Формування морально-духовної, життєво компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громодянин, сім`янин,  професіонал". Виховна робота була спланована та спрямована на досягнення головної мети – формування та розвиток соціально-зрілої, творчої особистості – громадянинаУкраїни. 

Одним з напрямків виховної роботи в центрі є проведення Декад робітничих професій, в рамках яких проходять предметні олімпіади, конкурси професійної майстерності, презентації професій,  виставки творчих робіт учнів, випуск стіннівок, виступи агітбригад для випускників шкіл міста та району. Щороку учні центру береть активну участь у різноманітних творчих конкурсах і здобувають перемоги.

      З метою патріотичного, етичного, морального та правового виховання, НЦПО плідно співпрацює з громадськими організаціями м. Нікополя. Так разом з представниками кримінальної поліції  у справах дітей, Нікопольським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та зі службою у справах дітей були проведенні наступні заходи:

  • спільні профілактичні рейди «Урок», «Підліток», «Канікули», «Літо»;
  • соціально-педагогічні, психологічні, юридичні, інформаційні послуги дітям та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • спільні засідання ради профілактики НЦПО;
  • соціальні інспектування сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах: дітей, які не відвідують НЦПО, схильні до бродяжництва, неповнолітніх правопорушників;
  • виховні заходи, з метою профілактики правопорушень, соціального захисту, пропаганди здорового способу життя.

 

В НЦПО з метою формування навичок самоврядування, громадянської активності учнів, захисту прав учнів активно діє учнівське самоврядування. Лідери учнівської ради Центру також є членами студентської ради Нікополя. Рада учнівського самоврядування центру виступає ініціатором, а учні беруть активну участь у різноманітних конкурсах:

- акції «Здорова дитина – здорова країна»,

- «16 днів проти насильства»,

- акція «За чисте довкілля».

Учні Ради продовжують акцію «Скринька добрих справ, що ти туди поклав?»  зі збирання речей, іграшок для дітлахів. Жодного року не проходить без уваги День самоврядування, де учні можуть спробувати себе у ролі викладачів, і це у них вдало виходить.

 

 

      Забезпечення соціально-психологічного супроводу учнів здійснює практичний психолог та соціальний педагог, робота яких направлена на виконання заходів національних та галузевих програм. Системним характером відзначається спільна робота адміністрації практичного психолога та соціального педагога зі створення комплексних заходів на виконання відповідних програм щодо соціальної превенції учнів. Були створені та освоєні наступні методичні матеріали і рекомендації: 

        -  з  профілактики  наркоманії;

        -  з   практичних  методів  роботи з підлітками;

        - для викладачів і класних керівників з   профілактики  депресивних явищ серед студентів;

        -методична розробка психологічного заходу «Розвиток позитивного самовиховання і упевненої поведінки»;

        - розробка заняття-тренінгу «Формування комунікативних навичок і умінь»;

        - психологічний захід з профілактики наркотизації «МИ здорове покоління нового століття»;     

        - рекомендації з проведення позакласного заходу на тему «Права людини – найвища цінність!»;

        - психологічний захід з обдарованими дітьми  «Свято веселої мудрості», до Дня матері «Все  починається з сім'ї»;

         - розробка профілактичного заняття «НЕ спали життя–займи руки»;

         - виховна година з елементами стрінг-арту «Де є любов –там є життя»;

         - круглий стіл «Психологічні проблеми: інтернетзалежність»;

         - психологічні заходи по профілактиці суїцидальних тенденцій «Ваш шлях до     самоствердження»;

  Робота психологічної служби велася  за такими напрямками:

  - психодіагностика;

       - проводилося дослідження адаптаційного періоду  студентів 1 курсу;

       - досліджувалося ставлення учнів до тютюну;

       - діагностувалась  готовність випускників  до трудової діяльності;        

        - перевірялися   рівні соціометричного статусу учнів  груп різних курсів;

  - психокорекційна діяльність;

        - впроваджувалася програма роботи з неадаптованимиучнями;

        - проведені заняття для підвищення і   регуляції соціометричного статусу учнів в проблемних групах.

      - проведено комплекс індивідуальних консультацій.

     

Центр укомплектовано кадрами на 95% згідно з  штатним розписом. Інженерно-педагогічних працівників фактично налічується 55 осіб, з них:

керівників – 3 особи; старших майстрів – 1 особа; викладачів  - 20 особи; майстрів виробничого навчання – 25 особи; вихователів – 1 особа; методистів – 1 особа; практичних психологів – 1 особа; соціальний педагог – 1 особа; керівників фізичного виховання – 1 особа, керівники гуртків – 1 особа.

Викладачі загальноосвітніх дисциплін, майстри виробничого навчання  та  викладачі спецкурсу підвищують кваліфікацію згідно з графіком та новими вимогами МОНУ. За результатами атестації в НЦПО атестаційний рівень викладачів  складає:

 

  Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності знаходиться під постійним контролем адміністрації центру. Щорічно проводиться замір опорів ізоляції електроустановок та електропроводки, заземлення. Двічі на рік проводиться перевірка та ремонт пожежних кранів у навчальному корпусі та гуртожитку. Замінено труби  у системі пожежогасіння, систематично чистяться вентиляційні канали. Придбано вогнегасники, замінено пожежні рукави, закуплено індивідуальні засоби електробезпеки. Розробили проект громовідводу, укомплектовано протипожежні щитки.

           

ПРІОРИТЕТНІ  НАПРЯМКИ  РОЗВИТКУ  НЦПО

 

  З метою забезпечення  регіональної потреби в конкурентоспроможних робітниках, створення умов для здобуття громадянами робітничих професій згідно з інтересами, здібностями, підвищення рівня їх кваліфікації та перепідготовки відповідно до умов виробництва інженерно-педагогічний колектив вважає за необхідне вирішувати проблеми:

1.     Підвищити рівень працевлаштування випускників.

2.     Забезпечити підвищення якісного складу педагогічних працівників.

3.     Забезпечити професії фахівцями високої кваліфікації.

4.     Покращити інформаційно-комунікаційне забезпечення.

5.     Продовжувати створювати комфортні умови в побуті для учнів та працівників центру.

6.     Впроваджувати в навчально-виробничий процес науково-технічних досягнень та новітніх технологій.

7.     Сприяти розвитку рівня освітніх послуг з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації громадян відповідно до вимог ринку праці.

8.     Впроваджувати дієву систему внутрішнього контролю за рівнем навчальних досягнень учнів, виявленням прогалин знань, їх узагальнення та прийняття заходів щодо підвищення якості.

9.     Оновлювати перелік робітничих професій, які користуються попитом на ринку праці.

10. Збільшити доходи від практики у навчально-виробничих майстернях та від виробничої практики на підприємствах.

11. Посилити співпрацю із підприємствами-замовниками кадрів з метою оновлення матеріально-технічної бази.

12. Співпрацювати із спорідненими навчальними закладами України.