Нікопольський центр професійної освіти


remember me

 



Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Національна дитяча гаряча лінія
гості на сайті

День підсніжника

Apr 23, 2018
Весняне свято

Кожного року, 19 квітня у багатьох країнах світу люди відзначають красу квітки підсніжника. Це по-справжньому весняне свято! Вперше це свято почали відзначати у Англії 1984 року. Квітка квітне від січня до квітня – все залежить від клімату тої чи іншої країни. Але її поява – це символ приходу весни. Чому саме квітень? Просто саме у квітні у країні-засновниці свята в цю пору квітнуть підсніжники. Красиве і символічне свято відтоді почало відзначатися у багатьох країнах світу, у тому числі і у нашій Україні.

Наша земля спостерігала цвітіння підсніжників ще в лютому-березні. Теплий клімат дає нам можливість у цей день лише згадати про цю прекрасну квітку.  До речі, у кожній країні цю ніжну ароматну квітку називають по-різному: англійці – сніжна крапля або сережка; чехи – сніжинка; німці – сніговий дзвіночок; ну а ми – підсніжник, дехто - пролісок.

       На сьогодні підсніжників у світі налічується близько 80 видів. Найбільш популярний і поширений – білий, є також візантійський, грецький, кавказький. Але варто розуміти, ця квітка сьогодні є рідкісною в Україні і світі. Вона занесена до Червоної книги і є зникаючим видом. Тому перш, ніж зірвати підсніжник, згадайте про це! Ваш жест уваги чи просто милування може не залишити шансів виду на відродження у майбутньому.

         Учні груп першого курсу переглянули презентацію «Квітка надії – підсніжник», з якої дізнались про історію свята, латинську назва підсніжника – «галянтус» (Galanthus) – «молочна квітка» та її назви у різних країнах світу,  про те, що майже всі  представники роду занесені до Червоної книги; з легендами  про цю квітку  та ознайомились з умовами вирощування підсніжників: посадка, догляд, розмноження.

      Учениці Дружиніна Є., Кравченко Ю.(група Вт17 1/9) та Коробова Г., Журакова М. (група К 16 1/9) створили  віконний колаж « Підсніжник».

                                                                                                                   Викладач біології, екології  Картишкіна-Шостак О.М.