Нікопольський центр професійної освіти


remember me

 Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія 5-й Міжнародний освітній онлайн-форум
гості на сайті

Дуальна система освіти

Дуальна форма навчання 2020-2021 н.р.

Семінарське заняття  на тему "Особливості професійної підготовки за дуальною формою навчання"

 

В 2020-2021 навчальному році  ДПТНЗ «Нікопольський центр професійної освіти» впроваджує елементи дуальної форми навчання з професії  «Слюсар-ремонтник. Електрозварник ручного зварювання. Стропальник.»

Презентація посібника " ДЛЯ ОРГАНІЗАТОРІВ ТА НАСТАВНИКІВ ДУАЛЬНОЇ ФОРМИ ЗДОБУТТЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ ВИРОБНИЦТВА"  НМЦ ПТО м. Дніпро

 

Дуальна форма навчання 2019-2020 н.р.

 

18 вересня 2019 року на базі ДПТНЗ "НЦПО" було проведено круглий стіл на тему "Про впровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників"

 

    

 

 

 

Дуальна форма навчання 2018-2019 н.р.

ДУАЛЬНА ФОРМА НАВЧАННЯ – ЗАПОРУКА ЯКІСНОЇ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНОГО РОБІТНИКА

 

23 серпня 2018 року на базі Державного профнсійно-технічного навчального закладу «Нікопольський центр професійної освіти» було проведено круглий стіл на тему «Дальна форма навчання – запорука якісної підготовки кваліфікованого робітника» за участю методиста НМЦ ПТО у Дніпропетровській області Т.М. Безценної, директора ДПТНЗ «НЦПО» О.В. Шепотька, заступника директора з навчально-виробничої роботи           О.О. Есаулко, старшого майстра К.Б. Гнєтнєва та представників підприємст замовників кадрів: начальника управління персоналом ПрАТ «Нікопольський завод феросплавів»               В.І. Фірсова, начальника відділу кадрів та управління персоналом ТОВ «ВО «ОСКАР» Т.П. Орленко, в.о. начальника відділу кадрів ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ»           Т.В. Савченко,  майстра НРГ ПрАТ «Нікопольський ремонтний завод» І.І. Кравченка, старшого майстра відділу ХПТ ПрАТ «СЕНТРАВІС ПРОДАКШН ЮКРЕЙН»              А.В. Скринника.

Головними завданням сучасного професійно-технічного навчання в умовах стрімких змін, що відбуваються у світі, є підготовка кваліфікованих робітників, здатних до самореалізації, швидкого реагування до потреб ринку праці. Для якісної підготовки кваліфікованих робочих необхідно успішно реалізувати навчально-науково-виробничу концепцію, яка охоплює всі аспекти підготовки молоді до самостійної роботи в умовах виробництва. В основу дуальної системи навчання покладено принцип взаємного зв’язку теорії з практикою, що дозволяє учням не лише знайомитися з виробництвом, але й засвоювати прийоми та навчики роботи на робочих місцях підприємств.

Учасники заходу дійшли висновку про життєдатність дуальної системи, оскільки для підприємств – це можливість підготовки робочих кадрів, безпосередньо, під своє виробництво, виробничі технології та обладнання, для навчального закладу – це раннє набуття учнями міцних знань і стійких професійних прийомів та навичок роботи, самостійність і безболісна адаптація молоді до дорослого життя.

Т.М. Безценна під час круглого столу підкреслила, що педагогічний колектив НЦПО працює в тісному контакті з підприємтсвами замовниками кадрів, відмітила зацікавленість керівників відповідних установ підприємтсв у практичному навчанні свого майбутнього робітника, наголосила на тому, що при такій співпраці навчального закладу і підприємтсва в учнів формується хороша мотивація отримання знань та набуття професійних навичок.

Під час заходу було порушено і ряд проблемних питань:

  • підписання трьохсторонніх договорів (учням немає 18 років);
  • залучення предствників підприємтсв до розробки контрольних зрізів знань;
  • спільна профорієнтаційна робота серед молоді.