Нікопольський центр професійної освіти

Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

гості на сайті

Сторінка психолога

Черемнова Наталія Олександрівна

Освіта: Межрегіональна Академія Управління Персоналом

Спеціальність: Психолог

Педагогічний стаж: 26 років

Українське суспільство досягло такого рівня соціального розвитку, коли воно не може собі дозволити втратити жодну підро­стаючу людину, а визнання Конвенції ООН про права дитини та Всесвітньої декларації про забезпечення виживання, захист і роз­виток дітей підсилило увагу батьків, держави і громадськості до їхніх проблем з народження і до повноліття та відповідальності за розвиток, навчання і виховання.В. О. Сухомлинський наголошував на тому, що не може існува­ти виховання особистості поза колективом, як не може бути колективу без особистостей. Головна мета психологічної роботи зв ПТНЗ - соціалізація, підготовка до самостійного життя учнівської молоді. У той же час потрібно стежити, щоб допомога і підтримка під час навчання не перевищувала необхідну, інакше дитина стане занадто залежною від неї.Практичний психолог в навчальному середовищі формує психологічну готовність учителів до взаємодії з такою дитиною через проведення тренінгових занять, лекторіїв, семінарів, консиліумів, майстер-класів тощопсихологічна допомога-це завжди співпраця двох: психолога і учня,психолога і педагога.Це процес творчий,де є місце для радості,ейфорії  від нудьги та безвиході  з самої складної ситуації.Звідси обрала і проблему над якою працюю:

«Створення психолого-педагогічних умов для ефективної соціалізації особистості молодої людини до суспільних змін, їх підготовка до самостійного та ефективного  життя в суспільстві».

Життєве кредо:,

Любити життя і цінувати його кожну хвилину.

У книгах шукати Істину, а в людях мудрість.

Педагогічне кредо:

Візьми промінь світла і спрямуй його туди, де панує темрява.

Візьми усмішку і подаруй ії тому, хто так ії потребує.

Візьми доброту і яви ії тому, хто сам не вміє віддавати.

Візьми віру і віддай кожному, хто не має ії.

Візьми любов і неси ії всьому світові.

Діяльність психологічної служби в системі освіти України

ОСНОВНІ ВИДИ РОБОТИ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА:

Індивідуальне консультування учні, батьків, викладачів. Психологічне консультування являє собою взаємодію психолога з клієнтом, в ході якого визначається проблема, шляхи її вирішення, формуються нові моделі поведінки, та людина отримує психологічну підтримку і душевний спокій.

Психологічна діагностика (індивідуальна і групова). Психодіагностична робота передбачає виконання різних методик, тестів, опитувальників, з метою виявлення індивідуальних особливостей, міжособистісних стосунків, інтелектуальних здібностей та надання рекомендацій.

Психокорекційна робота являє собою тактовне втручання у процеси психічного і особистісного розвитку людини з метою виправлення відхилень у цих процесах, і часто чинить вплив не лише на особистість, а й на її оточення.

Психопрофілактична робота заходи, спрямовані на збереження психологічного здоров’я; своєчасне попередження відхилень у міжособистісних стосунках, попередження алкогольної, наркотичної залежності.

Просвітницька робота серед студентів, батьків, викладачів передбачає роз’яснення актуальних психологічних питань, підвищення психологічної культури.

Зв’язки з громадськістю – відвідування  вдома (за запитом адміністрації), співпраця з громадськими організаціями, поліцією, центром соціального захисту  тощо.

Статті

Тренінг. 25 листопада. Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства по відношенню до жінок.

Профілактика булінгу серед учнів.

1 грудня Акція "МИ проти СНІДу"

Виступ агітбригади "Ми за здоровий образ життя!"

Консультація :"Підліткова агресія"

Терапевтический майстр - класс "Побудуй власний Дім , де власні бажання перетворюються в реальність

Тренінг  на зміцнення колективу.

Арт-терапія як креативний метод психолого-педагогічного навчання.

Консультація "Для чого людині хоббі?"

21 січня Міжнародний день обіймів.

Психологічний тренінг до  Дня безпечного Інтернету

прояви любов та повагу до колеги

тренінг "де любов ,там є життя" (мк з стінг-арту)

модульний проект  "МИ здорове покоління третього століття"

Тематична бесіда "Зламай цигарку поки вона не зламала тебе"

виховний захід з елементами інтерактиву "Не спали життя-займи руки"

поради "як розвинути почуття гумору".Заохочувальна акція "передай посмішку"

круглий стіл

Спецоперація "8 березня"

тренінг "мова спілкування та рідна мова молоді україни"

тренінг "лихослов ю -бо це крут

Тиждень психології

Заходи тижня психології

Акція"Листівка самому собі"

Фото-проект до Дня матері

ВІТАЄМО!

Профілактика суїциду серед підлітків.