Вшанування пам'яті жертв Голодомору

27 лист. 2023
90-ті роковини Голодомору 1932-1933р.р в Україні – геноциду Українського народу. Ми схиляємо голови в скорботі на знак пам’яті про мільйони безневинно вбитих українців штучним голодом чи кулею, на полі бою чи в застінках катівень. Ми схиляємо голови в скорботі про мільйони ненароджених українців через цілеспрямовану геноцидальну імперську політику стосовно України та українців.

На підставі Указу Президента України Про заходи у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-1933р.р. в Україні – геноциду Українського народу (№598/2021, 25.11.), листа МОН Про організацію виховного процесу в закладах освіти у 2023-2024н.р.( від 24.08.2023р. № 1/12702-23) та з метою формування історичної пам’яті про минуле й вшанування безвинно загиблих від голоду 1932-1933р.р. в Нікопольському центрі професійної освіти:
- викладачі історії 23-25.11.23р. взяли участь у Міжнародному науковому форумі Національного музею Голодомору «Україна в епоху Голодомору: влада, опір, ідентичність»,
- 25.11 о 16.00 весь колектив та здобувачі освіти НЦПО долучилися до Загальнонаціональної хвилини мовчання,

- 24.11 класні керівники провели виховний захід «Світ визнає Голодомор 1932-1933р.р. актом геноциду Українського народу»

К -23

Епіграф
“Нам варто зрозуміти, що історія країни – це не підручник, а те, що зробили з кожним із
нас до нашого народження. Це частина внутрішньої історії кожного, хто тут живе. Ми
успадковуємо родову пам’ять. А разом із нею – страхи, тривоги й “якісь дивні звички”,
наприклад, невміння викидати їжу, навіть коли вона зіпсувалася. Розмова про це завжди
полегшує переживання, адже знати – краще ніж носити тягар таємничого минулого”(Зоя
Жук)
«Світ визнає Голодомор 1932-1933р.р. актом геноциду Українського народу» під таким
гаслом пройшли заходи в групі К 23 1/9
Перегляд тематично фільму «Голодний дух- День памяті жертв Голодомору
Що означає квітка-незабудька?

Квітка незабудька складається з двох кольорів – синього й жовтого – кольорів вільної та
незалежної України. Під час репресій кінця 1920их та початку 1930их років Сталін та,
разом з ним радянська верхівка, хотіли зламати дух українського народу, знищити
українців як нарід. Тому синьо-жовті кольори квітки незабудьки дуже символічні та
відповідні для вшанування жертв сталінської політики, яка призвела до мільйонних жертв
Голодомору 1932-1933. Саме таку квітку здобувачка освіти Владислава Золотарьова
виготовила своїми руками щоб вшанувати память жертв голодомору.
А також свої перживання відобразили в малюнках: Софія Балюк, Поліна Могильна,
Владислава Золотарьова

Виховна година на тему: «Голодомор не зламав. Пам’яті жертв геноциду українського
народу» Протягом заходу здобувачі освіти поглибили знання про Голодомор 1932-1933
страшні випробовування голодом.

Мк-22

У світі сталося багато трагедій.  Жахливих трагедій.  Різні війни та катастрофи забрали життя людей. Одна справа, коли люди гинуть від стихійних лих, втрачають  життя на війні, захищаючи свою Батьківщину від ворога. І зовсім інша справа, коли люди помирають від голоду. Особливо через навмисно створений. Одна із найбільших трагедій українського народу — Голодомор 1932-33 років. Цілком доведено, що ці події є актом геноциду проти українців, який здійснив Сталін у часи СРСР.

З метою формування історичної пам’яті про минуле й вшанування безвинно загиблих від голоду 1932-1933рр. в Україні  23.11.23р. у групі      Мк 22 1/9  пройшов  виховний захід «Свічка плакала в скорботі…». Протягом заходу здобувачі освіти поглибили знання про Голодомор 1932-1933 рр., його причини та наслідки, згадали тяжку долю українського народу, на яку випали страшні випробовування голодом, затамувавши  подих, слухали розповідь про жахливі роки Голодомору в Україні, як на той час довелося людям виживати,  запам’ятали, що Голодомор 1932-1933 років був наслідком не стихійного лиха, а спланованих системних заходів тоталітарного комуністичного режиму, був злочином геноциду.

Здобувачі освіти переглянули відео-спогади очевидців  «Діти великого голоду», архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались ( відеоролик«Вбиті голодомором»). Перевірили свої знання за допомогою онлайн-тесту на сайті «На Урок».

Пам'ятаймо про мільйони жертв Голодомору, яких на родючих землях, між буянням хлібів змушували вмирати від голоду!

Мк-23

Звіт виховного заходу «Голодомор 1933 року»

22 .11.2023 року в групі Мк23 1 /9   відбувся виховний захід «День пам'яті жертв голодоморів».

Сталося це літа Божого 1933-го.

Не було тоді ні війни, ні суші, ані потопу. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки невинного люду зійшло в могилу — старих, молодих, дітей, і ще не народжених — у лонах матерів.

Е 22